Moderní společnost je mladá formující se strana, která se v současné fázi profiluje a programově vymezuje. Zaměřujeme se momentálně na formování programu a přípravu na budoucí aktivní roli na různých úrovních ve správě naší země. 

Jste zde: HomeTémata2015/12 Komplexnější zákon proti patologickému hazardu zatím odsunut

2015/12 Komplexnější zákon proti patologickému hazardu zatím odsunut

Je smutné, že se nepodařilo v tomto roce prosadit slibovaný komplexní zákon o regulaci hazardu a místo toho prošlo jen skokové zvýšení některých daní, které neřeší základní problémy gamblerství ani nesnižuje jeho patologické dopady na společnost.

Navýšení daňového výnosu je zatím jen „přínos“ pro rozpočet a zvýšení prostředků pro města je v konečném důsledku paradoxně další zabetonování a tlak na omezení ochoty obcí hazard na svých územích zásadně regulovat. Spolu s oním komplexnějším zákonem by to mohlo dávat smysl nejen pro rozpočet, ale i z hlediska boje proti patologii hazardu. Je ovšem otázkou, co z navrhovaného komplexnějšího se nakonec podaří prosadit. Doufejme, že mnohé.  

Republiková rada MODES

18. 12. 2015

 

Naposledy změněno pátek, 13 květen 2016 08:06

Pro psaní komentářů se přihlašte

Newsletter - Info e-mail

Zůstaňte s námi v kontaktu a přihlaste si příjem našeho informačního e-mailu. Newsletter Moderní společnosti Receive HTML? Kdykoli se můžete pohodlně odhlásit.
Go to top
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat