Moderní společnost je mladá formující se strana, která se v současné fázi profiluje a programově vymezuje. Zaměřujeme se momentálně na formování programu a přípravu na budoucí aktivní roli na různých úrovních ve správě naší země. 

Jste zde: HomeTémata2016/2 K výročí vzniku Izraele

2016/2 K výročí vzniku Izraele

2016/2 - 14. května 1948 byla prohlášena Deklarace nezávislosti státu Izrael

 

Dnes, 68 let od této události patří stát Izrael k moderním státům přinášejícím dalším národům mnohé výdobytky vědy a techniky, patří ke státům stojícím na základech demokratické politiky a základních lidských právech.

 

 

Podporujeme a stojíme za právem izraelského národa na vlastní stát a na vlastní bezpečnostní politiku. Izrael stojí v centru některých nenávistných islámských proudů a my zcela jasně v této věci stojíme na jeho právu na vlastní bezpečnost a obranu.

 

Nevidíme v Izraeli a jeho oficiálním vedení tendenci rozpínat se a aktivně útočit na další a další státy a podrobovat si tamní obyvatele, nevidíme ani nenávistnou ideologii požadující podrobení či ničení ostatních národů. To vše ale spatřujeme v některých proudech jej nenávidějících. Izrael jako stát nevnímáme jako hrozbu, ale jako spojence.

 

Naopak islamismus vnímáme jako hrozbu. I proto stojíme na straně Izraele, který stojí mimo jiné právě proti vzrůstajícímu islámskému antisemitismu i islamismu jako takovému.

   

Tímto postojem nevyjadřujeme souhlas se vším, co Izrael zastává a podniká, ale podporujeme jeho právo na existenci uprostřed mnohých, kteří mu toto právo odmítají přiznat.

 

Republiková rada 13. 5. 2016

Naposledy změněno sobota, 02 červenec 2016 09:54

Pro psaní komentářů se přihlašte

Newsletter - Info e-mail

Zůstaňte s námi v kontaktu a přihlaste si příjem našeho informačního e-mailu. Newsletter Moderní společnosti Receive HTML? Kdykoli se můžete pohodlně odhlásit.
Go to top
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat