Moderní společnost je mladá formující se strana, která se v současné fázi profiluje a programově vymezuje. Zaměřujeme se momentálně na formování programu a přípravu na budoucí aktivní roli na různých úrovních ve správě naší země. 

Jste zde: HomeTémata2017/2 Blokace registru smluv

2017/2 Blokace registru smluv

Poslanecká sněmovna rozcupovala zákon o registru smluv.

 

Z efektivního nástroje kontroly nakládání s veřejnými prostředky se stal jakýsi pahýl či zakrnělý stromeček, který velkou část firem a organizací z této povinnosti vyjme.

Jelikož se k tomuto zákonu, který je podrobně glosován a komentován na stránkách www.rekonstrukcestatu.cz velká část politiků před volbami zavázala, je to kromě zničení tohoto efektivního nástroje transparentnosti také nedodržení tohoto závazku, se kterým je část voličů do voleb vynesla a jejichž vůli měli politici v takto definovaném závazku dodržet a naplňovat.

Rada Moderní společnosti se kloní k tomu pohledu na věc, že veřejná kontrola mnoha desítek a stovek miliard korun stojí za to, aby se případné možné negativní efekty vyřešily jinou cestou a v určitých nezbytných případech snesly jako určitá daň za transparentní nakládání s veřejnými prostředky. 

Toto transparentní nakládání s penězi daňových poplatníků je zcela právem považováno za jedno z opatření omezující korupci a nehospodárné nakládání s veřejnými prostředky. 

Republiková rada MODES

23.2. 2017

Naposledy změněno úterý, 07 březen 2017 19:32

Pro psaní komentářů se přihlašte

Více z této kategorie:

Newsletter - Info e-mail

Zůstaňte s námi v kontaktu a přihlaste si příjem našeho informačního e-mailu. Newsletter Moderní společnosti Receive HTML? Kdykoli se můžete pohodlně odhlásit.
Go to top
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat