Administrator

Administrator

Tradiční hodnoty v moderní době

Website URL: http://www.modernispolecnost.cz

Z textu zveřejněné koaliční dohody ČSSD, ANO a KDU-ČSL - státní dluh

V druhé části programového prohlášení se dočteme:

"2. Racionální státní rozpočet a efektivní výběr daní

Základním principem pro sestavování státního rozpočtu bude podpora hospodářského růstu, zaměstnanosti, rodin s dětmi a fungujícího státu při udržení schodku veřejných financí pod 3 % (podle metodiky ESA 95), a to po celé volební období. "

Téma a problematiku státního dluhu koaliční programové prohlášení kromě těchto zmínek výslovně neuvádí a neoznačuje. Jakoby tento problém neexistoval či nebyl závažný. Vize konsolidace veřejných rozpočtů se snižujícím se schodkem, popř. plány na zákonná opatření k omezení dalšího zadlužování vládami ať už v oblasti velikosti deficitu nebo v otázce poměru státního dluhu k HDP ČR se v záměru a plánech této vlády nenachází.

Křesťané a politika - Izrael, Palestina a my - Mojmír Kallus

Tuto sobotu se uskutečnilo setkání Izrael, Palestina a my v rámci setkávání Křesťané a politika. Bylo to již čtvrté setkání. Tentokrát byl hlavním hostem Mojmír Kallus. V průběhu setkání jsme si připomněli základní historické skutečnosti (Mojmír Kallus), připomněli některá biblická zaslíbení a vhledy (Pavla Krupová) a součástí setkání byla i debata s Mojmírem Kallusem o aktuálních otázkách izraelsko-palestinského problému.

 

Subscribe to this RSS feed