Moderní společnost je mladá formující se strana, která se v současné fázi profiluje a programově vymezuje. Zaměřujeme se momentálně na formování programu a přípravu na budoucí aktivní roli na různých úrovních ve správě naší země. 

Jste zde: HomeAdministrator

Administrator

URL internetové stránky: http://www.modernispolecnost.cz
Administrator

Tradiční hodnoty v moderní době

V druhé části programového prohlášení se dočteme:

"2. Racionální státní rozpočet a efektivní výběr daní

Základním principem pro sestavování státního rozpočtu bude podpora hospodářského růstu, zaměstnanosti, rodin s dětmi a fungujícího státu při udržení schodku veřejných financí pod 3 % (podle metodiky ESA 95), a to po celé volební období. "

Téma a problematiku státního dluhu koaliční programové prohlášení kromě těchto zmínek výslovně neuvádí a neoznačuje. Jakoby tento problém neexistoval či nebyl závažný. Vize konsolidace veřejných rozpočtů se snižujícím se schodkem, popř. plány na zákonná opatření k omezení dalšího zadlužování vládami ať už v oblasti velikosti deficitu nebo v otázce poměru státního dluhu k HDP ČR se v záměru a plánech této vlády nenachází.

V koaliční smlouvě nalezneme sadu závazků týkající se chudoby a sociálního vyloučení v části 5.

Dle koaliční smlouvy se smluvní strany zavázaly k prosazení mnoha bodů z iniciativy Rekonstrukce státu. V části 9.7 Rekonstrukce státu a opatření proti korupci můžeme číst:

V bodě 5.3 Opatření proti chudobě a sociálnímu vyloučení nalezneme zmínku o dlouhotrvajícím problému  kolem ubytoven, respektive tzv. "byznysu s chudobou".

"Zamezíme obchodu s chudobou, který spočívá v pronajímání předražených ubytoven hrazených ze sociálních dávek na bydlení."

21. září 2013 proběhlo setkání Křesťané a politika na téma Sýrie a arabské jaro.

21. září 2013 proběhlo setkání Křesťané a politika na téma Sýrie a arabské jaro.

V sobotu 15. června se uskutečnilo v Bruntále druhé setkání Křesťané a politika, tentokrát na téma:  Přežije rodina?.  Hosty setkání byli David Loula a David Floryk. 

V sobotu 15. června se uskutečnilo v Bruntále druhé setkání Křesťané a politika, tentokrát na téma:  Přežije rodina?.  Hosty setkání byli David Loula a David Floryk. 

Připravili jsme alespoň malé ochutnání obsahu setkání Křesťané a politika, jehož hlavním hostem byl David Floryk, který přijal pozvání MODES, jež akci organizovala. 

Tuto sobotu se uskutečnilo setkání Izrael, Palestina a my v rámci setkávání Křesťané a politika. Bylo to již čtvrté setkání. Tentokrát byl hlavním hostem Mojmír Kallus. V průběhu setkání jsme si připomněli základní historické skutečnosti (Mojmír Kallus), připomněli některá biblická zaslíbení a vhledy (Pavla Krupová) a součástí setkání byla i debata s Mojmírem Kallusem o aktuálních otázkách izraelsko-palestinského problému.

 

Strana 8 z 8

Newsletter - Info e-mail

Zůstaňte s námi v kontaktu a přihlaste si příjem našeho informačního e-mailu. Newsletter Moderní společnosti Receive HTML? Kdykoli se můžete pohodlně odhlásit.
Go to top
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat